Menu Zavřeno

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou ojedinělé tím, že se můžou pokládat na jakýkoliv podklad a pokud jsou konstruovány se zámkovým spojem, tak jsou vícenásobně rozebíratelné. Jaké známe plovoucí podlahy :

  • Laminátové podlahy - jsou vhodné jak do bytové výstavby, tak i do komerčních prostorů. Nejčastěji se vyrábí v tloušťkách 7 mm, 8 mm a 10 mm.
  • Vinylové podlahy - vhodné do bytové výstavby i do komerčních prostorů. Vyrábí se zejména v tloušťce 4,5 mm, 5 mm.
  • Třívrstvé dřevěné podlahy – vhodné do komerce, ale i do bytové výstavby. Tloušťka těchto podlah se pohybuje od 12 mm do 15 mm a nášlapnou vrstvou od 2,5 do 3,5 mm. Tyto podlahy se vyrábí s povrchovou úpravou v provedení olej, nebo lak. Dnešní výrobci jsou schopni u těchto typů podlah upravovat povrch (drásáním a tónováním) dle přání zákazníka.
  • Korková plovoucí podlaha - tato podlah je dostupná nejčastěji v provedení – podklad (tlumící podložka je z korku) nosná vrstva je z HDF desky a nášlapná vrstva je z korku.
  • SPC podlahy – jedná se o SPC (stone plastic composite neboli kamenné plastové kompozitní vinylové podlahy). Tato podlaha představuje novou generaci zámkových LVT podlah. Od ostatních se liší, zcela unikátním jádrem, které tvoří ze 70 % přírodní mramor, který zajišťuje mimořádnou rozměrovou stabilitu. Vhodná do všech prostor i do mokrých.